Obserwatorzy

niedziela, 20 maja 2012

Wywiad z wieczko6 :)

Dzisiaj podczas codziennego sprawdzania czatu natrafiłam na mego ukochanego grafika - wieczko6 <3
Zgodziła się odpowiedzieć na kilka pytań. :)

missladygaga210: Jak się czujesz z byciem sławną pośród świata graficznego ?

wieczko6 : Hmm... Nie uważam się za sławną. Co najwyżej rozpoznawalną przez pewną grupę osób. Trzeba zaznaczyć, że "stardollowi graficy" wcale nie są tacy znani, ani jako graficy, ani jako użytkownicy Stardoll (tu wyjątek stanowił MM, ale to był jeden ze "stardollowych celebrytów"). Po za tym o grafice myślę poważniej. Uważam, że mam jakieś tam zadatki na prawdziwego grafika (ale to tylko koło ratunkowe, jakby z filmem nie wypaliło)... (co jest w sumie dosyć prawdopodobne, ciężki jest ten rynek).

missladygaga210: W jakim programie robisz grafiki ?

wieczko6: Do rastrowej i obróbki wykorzystuję Photoshopa, a do wektorowej Corela lub Inkscape (ma znacznie praktyczniejszy interface) .

missladygaga210 : Ile kosztuje u Cb przeciętny nagłówek na bloga? :)

wieczko6: Nagłówki kosztują ***SD, ale najpopularniejsze są te za 150 i 200. - tu cenzurowane zostało ale to nic :)

missladygaga210: Od kiedy zaczęła się twoja przygoda z grafiką?

wieczko6: Wbrew pozorom to dosyć ciężkie pytanie. Ogólnie to jestem trochę "cudownym dzieckiem komputera". Jako anegdotkę lubię opowiadać, jak to najpierw nauczyłam się pisać na komputerze, a dopiero potem ręcznie. Także w programach typu Paint byłam obcykana jak miałam ze 5 lat, no ale chyba nie o to chodzi ;) (choć styczność z grafiką mam niemal całe życie) Przygodę ze stardollową grafiką zaczęłam w listopadzie 2010r.

missladygaga210: Od czego zaczynałaś (brałaś udział w konkursach, reklamy, itp .) ?

wieczko6: W sumie zaczęłam dzięki magazynowi "New Look" i tym podobnym (wtedy jeszcze grafika stardollowa nosiła pieluchy), kiedy pewnego dnia stwierdziłam "przecież nie mogę być, aż taka zła - spróbuję..."
Na początku był mój 1-numerowy magazyn, który na szczęście nie odbił się większym echem ;D Potem wciąż czekałam na jakąś okazję, były też grafiki na potrzeby konkursu "Zimowe coś tam...", no ale to nadal nie było to. W końcu wybiłam się, kiedy zaproponowałam Gabisi9, że bym mogła zrobić za darmo nagłówek na C&B i się zgodziła. Później napisała, że chciałaby na "Stardoll i my" i wtedy się zaczęło... Dzisiaj nie mogę patrzeć na tamte nagłówki (z resztą na takie sprzed miesiąca też nie :P ), ale każdy miał jakieś początki i się ich nie wstydzę.

missladygaga210: Miałabyś jakąś radę dla czytelniczek bloga ?

wieczko6: Rady?
Walczcie o swoje, bo to czy odniesiecie sukces zależy w 50% od Waszego talentu i pracy i w 50 od tego, czy wykorzystacie okazje (a jest ich naprawdę mnóstwo).
Uczcie się angielskiego.
Czytajcie. "Kto czyta - żyje podwójnie" - Umberto Eco.
Słuchajcie porządnego rocka, bo tam jest więcej mądrości niż wyniesiecie ze szkół.
To chyba tyle ;)

Pozdrawiam,
wieczko6 - na Stardoll
Liddy - dla przyjaciół i własnego mózgu
Marta - dla reszty


Dziękuję ci za wspaniały wywiad. ;*

2 komentarze:

  1. łoo świetnie to robisz !! :D
    Proszę zajrzyj do mnie zaoberwuj skomentuj ja zrobię to samo ! ♥ www.oliwiaa-blog.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. świetny wywiad ;)

    mbmalie.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń